SELECT * FROM eshop_clanky WHERE url_clanku = '%o-spercich%'
Pro spokojený nákup a radost z nakoupeného zboží z se raději ujistěte, že jste si vybrali správnou velikost šperku. Případná výměna či vrácení zboží jsou bezplatné, ale správným změřením můžete předejít zbytečným starostem navíc.
Prsteny
Pro určení velikosti použijte první barevnou tabulku.
Ocelový prsten zakoupený u nás je možné nechat u nás kdykoli o číslo roztáhnout. Nelze roztahovat prsteny s kamínky. Dodatečné upravování velikosti snubních prstenů s rytinou je také možné (dle dosavadních zkušeností se rytí nezničí).
Pokud máte prsten jako dárek či jako zásnubní, zde jsou orientační velikosti:
- velice štíhlá slečna mívá vel. 49
- drobná slečná mívá velikosti 51 až 53
- normálně zaoblená slečna mívá velikosti 53 až 55
- zaoblenější až mírně plnoštíhlá slečna mívá velikosti 55 až 57
- plnoštíhlá slečna mívá velikosti 57 až 59.
Dobře se měří podle prstenu stávajícího, který nyní nosíte. Změřte jeho vnitřní průměr a velikost zjistíte podle následující tabulky:
VELIKOST PRSTENU |
= Průměr prstenu |
49 |
15,6 mm |
51 |
16,2 mm |
53 |
16,9 mm |
55 |
17,5 mm |
57 |
18,1 mm |
59 |
18,8 mm |
61 |
19,4 mm |
63 |
20,1 mm |
65 |
20,7 mm |
67 |
21,3 mm |
Náramky
V našem internetovém obchodě jsou velikosti (délky) náramků udávány v centimetrech. Pro zvolení nejvhodnější velikosti doporučujeme jednoduše změřit pomocí pravítka délku náramku, který již doma máte a který vám dobře sedne. Pokud zatím žádný náramek nenosíte, může posloužit cokoli (třeba provázek), čím zápěstí obtočíte a poté změříte tuto délku.
Řetízky, náhrdelníky
Délky řetízků jsou jako u náramků uváděny v centimetrech.
Piercing - rozměry piercingů jsou udávány v milimetrech
Šperky z chirurgické oceli (ocelové šperky)
Námi nabízené šperky a piercing z chirurgické oceli jsou vyrobeny z certifikované nerezové chirurgické oceli vysoké jakosti s označením 316L, která se používá hlavně ve farmaceutickém průmyslu pro výrobu tělních implantátů. Je odolná vůči neoxidujícím kyselinám a důlkové korozi, neohýbá se, neláme se, nemění barvu, je velmi tvrdá a odolná vůči oděru, na povrchu se netvoří žádné skvrny, je hypoalergenní (nejsou na ni žádné alergické reakce), neuvolňuje nikl. Má stálou životnost, stálý vzhled po mnoho let na rozdíl od drahých šperků ze stříbra či zlata, které po čase mění barvu i svůj tvar. Díky tomu jsou šperky z chirurgické oceli velmi populární mezi mladými lidmi. Stávají se stále oblíbenějším módním doplňkem pro každého. Všechny šperky jsou povrchově opracovány s použitím technologie zvané elektromagnetické leštění. Ta velmi pečlivě odstraňuje malinké nerovnosti z povrchu šperku. Výsledkem je extrémně lesklý a hladký povrch šperku. Šperky z chirurgické oceli, které jsou zbarveny např. do zlaté či černé barvy, jsou barveny metodou PVD - Physical Vapor Deposition - této technologie se začalo široce využívat k nanesení vrstvy vysoce odolné proti odření, barevně stálé bez duhovění, s odolností proti korozi a UV stálé.
Péče o šperky z chirurgické oceli:
Šperky z chirurgické oceli neoxidují, jako například šperky stříbrné, takže není nutné o ně zvláštním způsobem pečovat. Doporučuji hadřík na šperky.
Piercing z titanu (titanový piercing)
Titan je extrémně pevná a přesto velmi lehká kovová substance. Je to unikátní materiál pro výrobu šperků. Titan se používá zejména při prvním piercingu jako bezpečná substance vyhovující Direktivu Evropské unie pro nikl. Je hypoalergenní - nejsou na něj žádné alergické reakce, neuvolňuje žádné niklové soli do těla, má velmi nízkou váhu, možnost více barevných variant bez použití toxických barviv, extrémní stabilita na chemikálie, velmi hladký povrch.
Piercing z bioplastu (bioplastový piercing)
Bioplast je obvykle vyráběn z přírodních materiálů rostlinného původu jako jsou např. kukuřičný nebo bramborový škrob. Bioplast je odolný materiál, který nevyvolává negativní reakce organismu.
Šperky z wolframu (wolframové šperky)
Wolfram je nejtvrdší kov pro výrobu šperků. Proto šperky z wolframu mají vysokou odolnost proti jakémukoli poškození a tím pádem je samozřejmostí dlouhá životnost. Odolává fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a kyselinám. Stejně jako u chirurgické oceli se na něj nevyskytují alergické reakce. Barva je nejčastěji černo-šedo-stříbrná nebo zlatá. Šperky z wolframu mají špičkový výbrus a odlesky.
Péče o šperky z wolframu:
Doporučujeme občasné přeleštění leštícím šperkařským ubrouskem.
Šperky Swarovski, šperky se Swarovski komponenty
Swarovski je ve šperkařství velmi často používaným pojmem a přesto mnozí neví, jak to vlastně se Swarovski šperky je. Jistý pán Daniel Swarovski (mimochodem původem Čech) nechal patentovat unikátní systém broušení křišťálu, který se používá při opracování dodnes. Dokonalý poměr stran, brus a odraz světla jsou základními vlastnostmi kamenů, které se právem pyšní jménem Swarovski. Vysoká kvalita zpracování a jedinečný výbrus křišťálů jim dává okouzlující třpyt. Swarovski jsou celosvětovým symbolem výjimečné řemeslné zručnosti, kvality a originality, extravagance, luxusu a osobního kouzla.
V praxi se setkáváme s trojím označením šperků spjatých s firmou Swarovski:
1. Swarovski components – jsou komponenty křištálů různých tvarů (křištálové kostky, obdélníky, slzy, čtverce atd.) vyrobené v dílně Swarovski.
2.Swarovski – takto je označen celý šperk, který pochází přímo z dílny společnosti Swarovski. Musí k němu být certifikát a je označen symbolem bílo-šedé labutě. Tyto šperky jsou podstatně dražší, neboť na nich pracují světově známí návrháři.
3.Crystallized – takto označené šperky jsou zdobeny křišťály z dílny Swarovski, ale ostatní části šperků pocházejí od jiných návrhářů. Celkový design šperku je pak schválený a autorizovaný touto dílnou.
Péče o šperky zdobené Swarovski komponenty:
S těmito šperky by se mělo zacházet s maximální péčí. Vyhněte se mytí rukou i nádobí s takovými prsteny, jakémukoli dlouhému máčení ve vodě a namáhání šperku při těžké práci. Prodloužíte tím životnost šperku a zabráníte případnému vypadnutí kamínku. Swarovski crystallized šperky i přes svou příznivou cenu jsou považovány za luxusní proto by se k nim také tak měl jejich nositel chovat.
Péče o šperky z chirurgické oceli:
Šperky z chirurgické oceli neoxidují, jako například šperky stříbrné, takže není nutné o ně zvláštním způsobem pečovat.
Péče o šperky zdobené Swarovski komponenty:
S těmito šperky by se mělo zacházet s maximální péčí. Vyhněte se mytí rukou i nádobí s takovými prsteny, jakémukoli dlouhému máčení ve vodě a namáhání šperku při těžké práci. Prodloužíte tím životnost šperku a zabráníte případnému vypadnutí kamínku. Swarovski crystallized šperky i přes svou příznivou cenu jsou považovány za luxusní proto by se k nim také tak měl jejich nositel chovat.
Péče o šperky všeobecně:
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Nejlepší výběr stříbrných šperků pro vaši lásku.
Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!
Půjčujeme karavany a obytné vozy na Vaši dovolenou. Clip in vlasy levně, prodloužení vlasů a skvělý účes za pár minut.